Reumatologie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Google translate
Rechercher
 
 

Résultats par :
 


Rechercher Recherche avancée

Derniers sujets
» Consultatie, tratament - precizari
Cand imi repar pantofii, ma duc la cizmar, cand sunt bolnav ma duc la doctor si nu invers EmptyMer Fév 10, 2021 1:15 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Acupunctura in hernia de disc
Cand imi repar pantofii, ma duc la cizmar, cand sunt bolnav ma duc la doctor si nu invers EmptyMer Fév 10, 2021 1:13 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Formular de programare online
Cand imi repar pantofii, ma duc la cizmar, cand sunt bolnav ma duc la doctor si nu invers EmptyMer Fév 10, 2021 12:57 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultatie homeopata prin telemedicină
Cand imi repar pantofii, ma duc la cizmar, cand sunt bolnav ma duc la doctor si nu invers EmptyJeu Mai 07, 2020 3:33 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» coxartroza la o batrana
Cand imi repar pantofii, ma duc la cizmar, cand sunt bolnav ma duc la doctor si nu invers EmptyLun Fév 03, 2020 2:23 am par Vlad

» Programari prin mail
Cand imi repar pantofii, ma duc la cizmar, cand sunt bolnav ma duc la doctor si nu invers EmptyDim Juin 16, 2019 6:59 pm par Vlad

» Hernie de disc recomandari
Cand imi repar pantofii, ma duc la cizmar, cand sunt bolnav ma duc la doctor si nu invers EmptyMer Mai 08, 2019 9:02 pm par Hodobog

» acupunctura pentru spondiloza
Cand imi repar pantofii, ma duc la cizmar, cand sunt bolnav ma duc la doctor si nu invers EmptyVen Fév 08, 2019 4:51 pm par Restian

» Boron un oligoelement util in osteoporoza
Cand imi repar pantofii, ma duc la cizmar, cand sunt bolnav ma duc la doctor si nu invers EmptyJeu Déc 13, 2018 1:57 am par Mihai

Acupuncture homéopathie rendez-vous
Homeopatie acupunctura
[Valid RSS]
W3C
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Petites annonces

    Pas d'annonces disponibles.

    Twitter
    Twitter

    Cand imi repar pantofii, ma duc la cizmar, cand sunt bolnav ma duc la doctor si nu invers

    Aller en bas

    24072010

    Message 

    Cand imi repar pantofii, ma duc la cizmar, cand sunt bolnav ma duc la doctor si nu invers Empty Cand imi repar pantofii, ma duc la cizmar, cand sunt bolnav ma duc la doctor si nu invers




    Personaje dubioase bantuie pe net, arogandu-si cunostinte medicale si dand sfaturi pacientilor, care in naivitatea lor iau de bune acele indicatii .
    Unul dintre acestia ne indemna sa scriem pe un pahar sau o cana numele unui medicament si dupa aia ne vindecam .
    Daca s-ar cere parerea unui medic psihiatru, sigur acesta l-ar diagnostica cu o afectiune mentala .
    Nu sunt medic, sunt un simplu pacient, dar nu pot sa fiu atat de credul sa ma dau pe mana unui excroc .
    Pe acest forum am intalnit medici adevarati, buni profesionisti, care nu isi permit a da recomandari pacientilor fara a avea un diagnostic de laborator si de specialitate ce permite un diagnostic precis .
    Excrocul habar nu are ce are aia o testare de laborator .
    E la fel ca in meseria mea, daca eu nu verific un aparat cu testerele electronice, nu ma pot pronunta asupra defectiunii .
    Asa si in medicina .
    Ca pacient eu am dreptul la un diagnostic precis si un tratament eficace .
    Ca in orice padure mai sunt si uscaturi, dar ramane la alegerea mea sa ma tratez la un medic sau sa il prefer pe altul mai bun .
    Acum cu exodul asta de medici din Romania, sigur excrocii se vor inmultii, lacomi sa castige bani pe seama nenorocirilor pacientilor .
    Factorii de raspundere din Ministerul Sanatatii nu ar trebui sa permita excrocilor sa ne pacaleasca si sa ne manipuleze cu minciunile lor .
    Am citit aici articolul despre sarlatani
    http://acpunctura.forumgratuit.ro/medicina-f25/sarlatania-in-medicina-t241.htm
    vstgx
    vstgx

    Mesaje : 5
    Puncte : 9
    Reputatie : 0
    Data de inscriere : 24/07/2010

    Revenir en haut Aller en bas

    Partager cet article sur : reddit

    Cand imi repar pantofii, ma duc la cizmar, cand sunt bolnav ma duc la doctor si nu invers :: Commentaires

    Marta

    Message Dim Juil 25, 2010 10:37 am par Marta

    Si unii sustin ca sunt medici !

    Revenir en haut Aller en bas

    avatar

    Message Dim Juil 25, 2010 7:14 pm par Dr Tanase

    Aici e mai liniste .
    Sper ca nu e Stefan si aici .
    Ioan e de vina ca a permis accesul oricui pe forum .

    Revenir en haut Aller en bas

    vstgx

    Message Dim Juil 25, 2010 10:28 pm par vstgx

    Dr Tanase a écrit:Aici e mai liniste .
    Sper ca nu e Stefan si aici .
    Ioan e de vina ca a permis accesul oricui pe forum .

    Bine ca a venit Stefan . Asta i-a pus la punct pe toti fariseii.

    Revenir en haut Aller en bas

    Message  par Contenu sponsorisé

    Revenir en haut Aller en bas

    Revenir en haut


     
    Permission de ce forum:
    Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum